شبکه های اجتماعی

aparat

یک زندگی خوب

  • 23 آبان 1395
  • 651
  • 0

روهن : یک زندگی خوب شامل این شش چیز ضروری می باشد 

ارزشهایی که پایه و اساس برای ساخت یک زندگی خوب است و بدون تعجب پول جز این ارزشها نیست.

" جیم روهن "

نهم سپتامبر 2014

دست آوردهای مهم زندگی  حساب کتاب وپول نیست . دست آورد مهم زندگی مرسدس بنز یا حساب بانکی چند میلیون دلاری  نیست . دست اورد مهم زندگی یک زندگی خوب داشتن می باشد.

 

اینجا سوالی مطرح است  که ما باید به طور ثابت بپرسیم. " زندگی مطلوب ما چیست ؟"  و شما باید به طور مدام لیست خودتان را ادامه بدید ، لیستی که شامل چیزهایی مثل علایق مذهبی ، اقتصادی ، سلامت ، روابط و علایق دیگر می باشد .

خوب ، چه چیزی زنذگی مطلوب را می سازد ؟ جیم روهن یک لیست مختصر دارد :

 

            1.مولد بودن

شما بدون اینکه مولد و منشا تولید باشید خوشحال نمی شوید . بازی زندگی استراحت نیست . درست است که باید استراحت داشته باشیم ، ولی به اندازه ای که دوباره مستقیم به حالت مولدمون برگردیم .

چه دلیلی برای فصول و دانه ها  ، خاک و خورشید ، باران و معجزه در زندگی وجود دارد ؟ وظیفه ما دراین میان چیست ؟ ما باید تلاش کنیم ، هر کاری که از دستمان بر می آید انجام دهیم. ما باید مفید ومولد باشیم. ( شاید منظور این باشد : مه و خورشید و فلک در کارند   تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری )

 

  1. 2. دوستان خوب

شاید دوستی بزرگترین سیستم پشتیبان در جهان باشد ، پس خودتان را از توسعه آن محروم نکنید . چیزی با آن قابل قیاس نیست .  آن به طور غیر معمولی سودمند و مفید است.

دوستان مردمان شگفت آوری هستند که هنوز دوستتان دارند. من یکی از عزیزترین دوستانم را وقتی که 53 ساله بود در اثر حمله قلبی از دست دادم . به عنوان یکی از خاصترین دوستان من ، اگر روزی در بدترین شرایط در یک زندان خارجی که زبانم را نمی دانند به دلیلی گرفتار شوم و برای نجاتم تنها اجازه تماس با یک نفررا داشته باشم. من به او زنگ می زنم . چرا؟ چون اون حتما به سراغم خواهد آمد و مرا آزاد خواهد کرد. دوست واقعی کسی هست که در شرایط سخت شما را تنها نگذارد.

و دوستان غیر واقعی ( که اهمیتی برایشان نداریم ) اگر به انها زنگ بزنیم خواهند گفت اگر خلاص بشی وبرگردی برایت مهمانی خواهیم گرفت.

شما دوستان واقعی و غیر واقعی دارید؟

 

  1. 3. فرهنگ شما

زبان ،موزیک ، آداب و رسوم و نحوه لباس پوشیدن . همه آنها به طور جدی مهم هستند که شما باید انها را زنده نگه دارید.عدم یکی بودن همه ما باعث می شود وقتی با هم درمی آمیزیم انرژی ، خلاقیت ، قدرت ، انعطاف و درستی را در جهان به ارمغان آوریم.

  •  
  1. 4. معنویت

معنویت به شکل گیری بنیان خانواده که یک جامعه را می سازد کمک می کند . و شما را مطمئن می سازد. شما مطالعه و تمرین می کنید و آموزش می دهید -  درباره بخش طبیعی معنویتان بی تفاوت نباشید زیرا این بخش ( روح و روان ) از وجود ماست که مشخص می کند ما چه کسی هستیم و ما را از سگها و گربه ها و پرندگان و موش ها متفاوت می سازد.

 

  1. 5. هیچ چیز را ازدست ندهید

والدینم به من یاد دادند هیچ چیز را از دست ندهم ، نه هیچ بازی، نه کار و عملی، نه فیلمی و نه رقصی . قبل از اینکه پدرم در 93 سالگی بمیرد . هر موقع او را صدا میزدید حتی در ساعت 30/10 یا 11 شب امکان نداشت در خانه بماند. او درمسابقه اسب دوانی حضور داشت .مسابقه سافت بال بچه ها رنگاه می کرد و به کنسرت گوش می کرد کلیسا می رفت او هر شب جایی بود .

به هر جایی که می توانید بروید . بلیط هر جایی را که می توانید بخرید. به تماشای هر چیزی بروید و هر چیزی را که می توانید تجربه کنید.

در زندگی حیاتی زندگی کنید . اگر خوب زندگی کنید خوبی را بدست خواهید آورد ، آن در چهره تان در تن صدایتان نشان داده خواهد شد. اگر خوب زندگی کنید ، یک چیز تک و آس و جادویی در مورد شما خواهد بود. نه تنها در زندگیتان برانگیخته خواهد شد بلکه در ندگی تجاریتان هم اینطور خواهد بود.

و به شما حیاتی خواهد داد که هیچ چیز دیگری نمی تواند بدهد.

 

  1. 6. خانواده و دایره خصوصیتان

روی آنها حساب کنید تا آنها بر روی شما حساب کنند ، تشویقشان کنید تا آنها تشویقتان کنند . در باره جزئیات دایره خصوصیتان مراقب و محتاط باشید.

وقتی پدرم هنوز زنده بود ، وقتی به مسافرت می رفتم عادت داشتم به او زنگ بزنم. وقتی ما در جنوب غربی آیداهو بودیم او در منطقه ای از روستا که "دکوی این " نامیده می شد هر صبح با کشاورزان صبحانه می خورد.

وقتی در فلسطین بودم ، نیمه شب از خواب برخاستم و به پدرم زنگ زدم . گفتم پاپا من در فلسطینم او با صداب بلندی که هر کسی می توانست صدایش را بشنود جواب داد " فلسطین! پسرم اوضاع فلسطین چطوره؟ " من جواب دادم " دیشب آنها بالای پشت بام جایی که منظره ای ازستاره های مدیترانه داشت از من پذیرایی کردند." او گفت پسرم ، آنها بالای پشت بام و زیر ستاره های مدیترانه از توپذیرایی کردند ؟ حالا همه از ماجرا باخبرند .  

اگر پدری به خانه رود و بتواند هنوز بوسه ی دخترش را روی صورتش حس کند ، او مرد قدرتمندی است . اگر مردی به خانه رود و اثر گرم بازوان همسرش روی بدنش حس کند ، اوتمام روز شکستناپذیر است.

پیامبر فرمود " ارزشهای انسانی زیادی وجود دارد ، اما این بارزترین آن است : کسی که به دیگران کمک کند "  هیچ چیز ارزشمندی، بالاتر از«عشق » وجود ندارد.

پس در روزهای پر مشغله هدف و دلیل اصلی کارهایی که می کنید را به یاد آورید . زندگی کردن با مهربانی واقعی میوه و بار میدهد و میوه این زندگی رسیدن به آرزویتان است.

 

 

یک زندگی خوب

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
logo-samandehi