شبکه های اجتماعی

aparat

نوابغ تمام اعصار

  • 22 آبان 1395
  • 584
  • 0

نوابغ تمام اعصار

مطالعات زیادی درباره کیفیت زندگی نوابغ در طول تاریخ وجود دارد . اولین حقیقتی که در مورد آنها کشف شده است این است که فراست و خبرگی ارتباطی به آی کیو و مدرک دانشگاهی افراد ندارد .  بسیاری نوابغ هوش و استعداد متوسط یا کمی بالاتر از متوسط داشته اند . در عوض چیزی که در مورد نوابغ یا متفکران برتر مهم بوده گرایش و تمایل آنها برای رویارویی با چالش های قابل اجتناب زندگی  بوده است .

به نظر می رسد نوابغ همواره 3 ویژگی را همیشه در خود پررورش می دهند :

  1. یک نخبه یا نابغه ذهن خود را باز نگه می دارد ( مقاومت یا تعصب ذهنی ندارد )

در ابتدا ، آنها با مشکلات و موقعیت ها با یک ذهن باز برخورد می کنند ، بیشتر با یک گرایش کودکانه در کشفیات و حل مساِئل .

 

ذهن بازتر شما روش تازه و متفاوتی در موقعیت های مختلف زندگی می باشد .

 

خوشایندی بیشتر آن است که شما نما و ایده هایی را کسب خواهید نمود که شما را از ناحیه امن  ( ذهنیاتی که برای خود بودجود آورده اید ) خود به سمت بیرون حرکت خواهد  داد .

ایده هایی که برای شما در بیرون از جعبه ذهنی به فکر تان می رسند .

 

نوابغ دائم می پرسند چرا ؟ و چرا نه ؟ و چه چیزی است آگر ؟

  1. 2. نوابغ به تمام جنبه های یک مشکل فکر و تمرکز می کنند

دوم اینکه ، نوابغ به دقت بر روی تمام جنبه های یک مشکل تمرکز می کنند و از مرحله نتیجه گیری رد می شوند و در عوض به گردآوری اطلاعات بیشتر وبیشتر می پردازند . آنها نتایج آزمایش خود را در هر مرحله تست و تصدیق یابی می کنند . و از نتیجه گیری  و قضاوت سریع  اجتناب می ورزند . آنها همیشه این ذهن باز را دارند که بپذیرند ایده هایشان می تواند اشتباه یا خوب نباشد.

بهترین نتیجه گیری

یک بار از آلبرت انیشتن پرسیده شد " اگر یک موقعیت اورژانسی بزرگ  با احتمال خطر نابودی زمین در 60 دقیقه  وجود داشته باشد و از شما راه حلی خواسته شود چه کار می کند ؟

انیشتن جواب داد

59 دقیقه را تنها به جمع آوری اطلاعات اختصاص  می دهم و در یک دقیقه آخر مشکل را با بهترین راه حل ، حل می کنم

در تجارت امروز بوِیژه در بهبود تولیدات جدید ، بیشترین زمانی که در ارتباط نزدیک با مشتری صرف می کنید تا مطمئن شوید محصول یا ایده جدیدتان مطابق نظر و نیاز مشتری  برای خرید و پرداخت هزینه است یا نه ، چیز خوب این است اینست که شما در یک رقابت بازاری  بزرگ  با تغییرات سریع موفق خواهید شد.

  1. 3. یک نابغه روش سیستماتیک  ( اصولی  و قاعده دار ) را انتخاب می کند

سوم ، نوابغ همه رشته ها یک راه حل سیستماتیک و قاعده دار برای حل مسائل و تصمیم گیری ها اتخاذ می کنند .

تربیت شدگان  در رشته های ریاضی ، فیزیک ، مکانیک و دیگر حرفه ها خودشان را ملزم به انجام این قانون می دانند. آنها ترجیح می دهند از یک  چک لیست با طراحی دقیق پیروی کنند و با روش خود مشکلات را قدم به قدم برای رسیدن به نتیجه مطلوب حل کنند . آتول گاواند در کتاب  ( بیانیه چک لیست ) درباره داستان دو سرمایه گذاری حرفه ای می گوید که هر کدام موفقند ولی یکی از آنها موفق تر است .

هر دوی آنها چندین سال تجربه در ارزیابی و سرمایه گذاری اساسی برای خود ومشتریان شان دارند . اما سرمایه گذار موفق ترقبل از تصمیم گیری  یک چک لیست پرسش و تست درباره طرح پیشنهادی سرمایه گذاری تهیه می نمود.

سرمایه گذار دیگر بیشتر از همان روشهای سرمایه گذاری مشابه که در سرمایه گذاری به نظر می رسد استفاده می کند و بر طبق تجربیات و شهود عمل می کند در نتیجه اغلب زمانی که نسبت به موضوعی تجربه ندارد یا تجربه کمی دارد پول بیشتری ازدست می دهد .

اینجا گاواند به نکته خوبی اشاره کرده است . سرمایه گذار اول موافقا از دومی موفق تر است اما در موقعیتهای مختلف او تصمیمات اشتباه می گیرد و پول ازدست می دهد .

او فراموش می کند از چک لیست خود پیروی کند .

او یک یا دو نکته با اهمیت اساسی از چک لیست خود را فراموش کرده است . وقتی او به عقب باز می گردد تا با دقت  لیست خود را دنبال کند . سرمایه او به طور چشم گیری افزایش می یابد.

نوابغ تمام اعصار

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi
امارگیر سایت